Tworzymy kosmetyki, które sprawią, że każdy poczuje się wyjątkowy. Wierzymy, że ich jakość zawsze przerodzi się w piękno, radość i uśmiech. Chcemy dzielić się tą radością każdego dnia. Jako holding pracujemy na rynku kosmetycznym od kilkunastu lat. W tym czasie stworzyliśmy tysiące nowych receptur i dostarczyliśmy miliony produktów kosmetycznych sprzedawanych w 62 krajach na całym świecie.

Elfa Pharm sp. z o.o. – naturalny partner Twojej marki

Jesteśmy polską firmą kosmetyczną należącą do międzynarodowej grupy Elfa działającej w Polsce, na Słowacji i Ukrainie. Znajdujemy się w czystej strefie ekologicznej w samym sercu Polski. Na potrzeby produkcji kosmetyków zaadaptowaliśmy infrastrukturę wykorzystywaną wcześniej do produkcji farmaceutycznej. Oprócz produkcji kosmetyków pod własnymi brandami, zajmujemy się również produkcją kontraktową private label.

Nasze kosmetyki łączą w sobie najnowsze trendy kosmetologii oraz tradycyjne ziołolecznictwo. Jako producent marki zleconej oferujemy szeroką gamę produktów do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów w wyspecjalizowanych markach i liniach produktów. Nasze produkty eksportujemy do większości krajów zachodniej i środkowo-wschodniej Europy, a także do Stanów Zjednoczonych, Malezji, Tajwanu i krajów Zatoki Perskiej.

Produkcja kosmetyków na zlecenie oraz kosmetyków pod marką Klienta

Produkcja kontraktowa (contract manufacturing) w branży kosmetycznej to popularna na całym świecie forma wprowadzania produktów na rynek, która pozwala powiększyć portfolio o nowe kategorie bez inwestycji w park maszynowy i specjalistów. Ze względu na własne bogate doświadczenie oraz wsparcie ze strony naszego działu R&D możemy zaoferować zróżnicowane możliwości współpracy w zakresie produkcji marki własnej (private label). Wykonujemy pełny zakres usług od ODM do OEM. Jesteśmy w stanie wykonać w całości pełny proces od etapu konceptu i przygotowania receptury po logistykę wyrobu gotowego lub wybiórczo przeprowadzić każdy z etapów tego procesu jako oddzielną usługę.

PRODUKCJA

Najlepszy surowiec – nasza woda

W promieniu dwudziestu kilometrów od naszej fabryki nie ma żadnego znaczącego przemysłu. Posiadamy własne studnie głębinowe, a dodatkowo dysponujemy wyjątkowym systemem oczyszczania wody. Wszystko to sprawia, że jako jeden z nielicznych zakładów produkcyjnych w Polsce możemy poszczycić się wodą o tak wysokiej jakości, że z powodzeniem można jej używać nawet w farmacji.

Powietrze

Dysponujemy w pełni zautomatyzowaną i przystosowaną do pracy z kosmetykami stację monitorowania jakości powietrza w halach produkcyjnych. System śluz i stref gwarantuje, że jest ono wolne od zanieczyszczeń. Optymalna temperatura oraz wilgotność są stale utrzymywane podczas produkcji kosmetyków.

Moce produkcyjne

Dysponujemy mieszalnikami o pojemnościach od 50 do 1500 kg oraz zautomatyzowanymi liniami do napełniania, zakręcania, etykietowania i pakowania.

Własny dział R&D

Nasze laboratorium R&D mieści się w najbardziej zaawansowanym technologicznie Bionanoparku w Łodzi.